Rezervasyonum

+90530 850 1052

Kestel Transfer

2500 Başlayan Fiyatlar

Turizm cenneti Antalya’nın Alanya ilçesine bağlı bir mahalle olan Kestel adını yörük halkının kesten ismindeki bir yün eğirme aletinden almıştır. Önceleri kesten olarak geçen kasaba bugün Kestel olarak kullanılmaya devam etmektedir. Yazılı bir tarihi kaynağı görülmese de pek çok medeniyete dayandığı düşünülmektedir ancak herhangi bir kazı çalışması yapılmadığından kaynaklarca bilinmemektedir. Muhteşem bir sahil kasabası olan Kestel Alanya’ya yakın olduğu için gezi imkanlarını artırmaktadır.

Kestel Tatil Beldesinde Ne Yenir?

Beldemiz merkezine Kestel Antalya havalimanı transfer ile ulaşım sağladıktan sonra birbirinden lüks restoran bulmanız mümkündür. Tatilcilere özel hazırlanan tatlı türleri ev yapımı gözlemeleri ve hamur işi ile kendinize özel zaman ayırabilirsiniz. Gözleme yanına tercih edeceğiniz bol köpüklü bir ayranla da serinlemenin keyfine varırsınız. Uzman kadrolarca hazırlanan her türlü çeşitte yemeği dilediğiniz oranda tatmanız mümkündür. Antalya otogarında Kestel transfer ile iletişime geçmeniz halinde dilediğiniz Kestel otellerinden birine sorunsuz ulaşım sağlayacaksınız.

Kestel’de Nereyi Gezebilirim?

Araçsız bir tatilin en büyük sorunu belde etrafını rahatlıkla gezememek olsa gerektir. Bunun sizler için sorun olmaması açısından ilimiz misafirlerini önemseyen Antalya Kestel transfer dilediğiniz bölgeye kolayca ulaşmanızı sağlayacaktır. Günü birlik turlar yardımıyla da bu Alanya ilçemizim muhteşem tarih ve doğasını gezmeniz mümkündür.

Dim Mağarası: Kestel’de bulunan mağara yüksekliği 232 metredir. Cebeli reis dağı eteklerinde olan mağaranın en önemli özelliği Türkiye’nin ziyarete açık ikinci büyük mağarası olmasıdır. İki koldan ayrılan dağ içerisinde ilerleyen mağara kolundan bir tanesi 50 diğeri ise 360 metre uzunluğundadır. Mağaranın dip kısımlarında sarkıt, dikit ve küçük bir de göl bulunur. Merdivenle kolaylıkla inilip çıkılabilen mağara fantastik bir gün yaşamanıza olanak sağlayacaktır.

Dim Çayı: Dim mağarası gezisinin ardından yamaç aşağı yürüyerek ulaşabileceğiniz Dim çayı piknik yerleriyle ziyaretçilerine hizmet vermektedir. Bu gezinin tadına varabilmek için Kestel Antalya transfer firmamızla iletişime geçebilir yorucu bir yürüyüşün ardından küçük bir piknik eğlenceyi sonlandırabilirsiniz.

Antalya Kestel’e Ulaşım Nasıl?

Pek çok farklı aktiviteyi bir arada bulabileceğiniz sınırsız eğlencenin tadını çıkarmak için evinizden ister araçla ister otobüsle ister uçakla Antalya merkeze ulaşabilir sonrasında Antalya havalimanı Kestel transfer ile kalacağınız yere gidebilirsiniz.