Rezervasyonum

+90530 850 1052

İncekum Transfer

2200 Başlayan Fiyatlar

İncekum Antalya ilinin Alanya ilçesine bağlı bir beldedir. Özellikle havaların düzelmesiyle insanların hemen kaçtığı şehirlerden biridir. Sahil, deniz, kum, güneş sevenler için vazgeçilmez mekanlardan biridir. İncekum'a geldikten sonra bolca dinlenmek ve yüzmek dışında yakın yerlerde gezip görebileceğiniz harika yerler vardır. Antalya'dan İncekum transfer aracınızla 1 buçuk saat sürmektedir. Alanya ise çok daha yakındır. 25 km mesafeyi yarım saatte gidebilirsiniz. 

İncekum Çevresinde Gezilecek Yerler

Yakında Antalya ve Alanya da gezip görebileceğiniz çok mekan vardır. Bir kısmından bahsetmek gerekirse doğa ortamından ve muhteşem manzaralardan başlayabiliriz. Fosforlu Mağara, Damlataş Mağarası ve Dim Mağarası mutlaka görmeniz gereken yerler. Damlataş ve Dim Mağaraları tarih öncesi çağlarda insanlara ev sahipliği yapmıştır. Fosforlu Mağara'ya sadece deniz yoluyla gidilir ve muhteşem atmosferi mutlaka görmeniz gerekir. Alanya'nın doğal güzelliklerinden biri de Dim Çayı'dır. Yürüyüş yapabileceğiniz güzel bir ortam orada sizleri bekliyor.

Alanya Kalesi ve Kızıl Kule tarihi görüntüsüyle sahilin bekçiliğini yapıyor. Selçuklu Devleti zamanında gerçekten de şehri korumak amacıyla kullanılmıştır. Alara Kalesi de aynı şekilde Selçuklu Dönemi'nde şehre hediye edilmiştir. 

İncekum'dan Antalya'ya Gezilecek Yerler

İncekum'un sakinliğinde konaklamak, yüzmek, plaj keyfi yapmak istiyor ama bazı günler yakın çevrede gezmek istiyorsanız, İncekum Antalya Transfer toplam 1 buçuk saatinizi alacaktır. Antalya'da görmeniz gereken yerler ise iki meşhur şelalesi Düden ve Kurşunlu olacaktır. Şehrin içinde olması ve mağara barındırması harikadır. Ayrıca denize döküldüğü yeri de yine mutlaka görmeniz gereken Kaleiçi'den izleyebilirsiniz. Kaleiçi'nden tekne turuna çıkarsanız bu muhteşem manzarayı görüyorsunuz.

Kurşunlu Şelalesi'ne gidince çok yakında ki belki de 10 dakikanızı alacak Perge Antik kentine uğramalısınız. Köprülü Kanyon ve Tazı Kanyon'u eğer görmezseniz daha sonra duyup pişman olacağınız doğal güzelliklerdir. Daha sayamadığımız bir çok mekanı gördükten sonra Antalya İncekum transfer yine yarım saat sürecektir ve günübirlik birçok etkinliğiniz olacaktır. 

Antalya İncekum'a Nasıl Gidilir?  

Antalya'ya uçak ile geleceksiniz Antalya Havalimanı İncekum transfer için özel turlarla anlaşabilirsiniz. Antalya'dan Alanya'ya gelerek kısa bir yolculuktan sonra İncekum'a ulaşacaksınız. İncekum Antalya Havalimanı transfer için yine önce Alanya merkeze minibüsle gelirseniz oradan havalimanına direkt otobüs bulabilirsiniz. Kendi aracınızla gelmek isterseniz önce Alanya'ya gelmenizi öneririz. Oradan daha kolay ulaşırsınız. Otobüsle Alanya'ya gelirseniz merkezden İncekum'a kalkan minibüsler bulacaksınız.