Rezervasyonum

+90530 850 1052

Demre Transfer

7500 Başlayan Fiyatlar

Kekova Adasında bulunan muhteşem manzaralı simena kalesine, bugün tekne ile ulaşmak mümkündür. Müze kartı gerektiren kalenin yolları zorlu gibi görünse de, çıkması da bir o kadar keyifli bir yoldur. Adanın meşhur el yapımı dondurmasını yerken soluklanabilir, kaleye ulaştığınızda çevredeki antik lahitleri gözlemleyebilirsiniz. Kalenin içerisinde bir tiyatro alanı göreceksiniz ve dönemde saraylıların neşe kaynağı olmasıyla bilinir. Antalya Demre transfer ile kolaylıkla ulaşabileceğiniz kale, Antalya şehir merkezinden 196 km, Fethiye merkezinden 139 km mesafe uzaklıkta bulunmaktadır. 

Myra Antik Kenti

Her yıl onlarca yerli ve yabancı misafiri konuk eden kent, Likyanın başkentiydi. Ayakta kalmayı başarabilmiş en büyük tiyatro alanı ile bilinen kent, oyularak yapılmış kaya mezarlarıyla da dikkat çekmektedir. Antalya şehir merkezine 142 km mesafede ve 145 dakikada ulaşabileceğiniz bu inanılmaz deneyim için Demre transfer yanınızda olacak. Tarihi adımlayarak hissedeceğiniz macera dolu bir geziye hazır olun.

St. Nicholas Kilisesi

St. Nicholas ayrıca MS 325'te Nikea'nın 1. konseyinde önemli bir rol oynayan Katolik ve Ortodoks kiliselerinin bir aziziydi. Noel baba olarak da bilinen St. Nicholas'ın kilisesi, duvardaki freskleri ve mezarı olduğuna inanılan lahiti ile turistlerin oldukça ilgisini çeken bir mabedtir. Antalya havalimanı Demre transfer ile de ulaşabileceğiniz bu mabed, sadece yetişkinlerin değil, bahçedeki heykeli ile çocukların da ilgisini çekmektedir. Antalya şehir merkezinden 142 km uzaklıkta olan kiliseye 170 dakikada ulaşılabilmektedir.

Andriake Antik Kenti

Antik kent, Likya döneminden oldukça görkemli bir liman kentiymiş. Kalıntılarından, parçaları birleştirmek zorunda kalacak olsanız da, dönemi ihtişamını anlamak için  güzel bir yol olacaktır. Antalya şehir merkezinden 145 km uzaklıkta bulunan alana Demre Antalya havalimanı transfer ile 175 dakikada hızlı bir şekilde ulaşmak mümkün. Şehri ayakta tutmak için restore edilmiş olan kentte bir müze vardır ve Likya dönemini anlatan eserlerle yeniden kurgulanmıştır. Bu antik kentte sapasağlam günümüze kalmış olan sarnıç ise muhakkak dikkatinizi çekecektir. 

Taşdibi Plajı

Tertemiz berrak bir deniz ve upuzun sahil boyuyla keyifle yürüyüşler yapmanıza imkan veren bu plajda denize girmeden gitmeyin. Öyle berraktır ki balık ve deniz atlarını görebilirsiniz. Sığ denizden hoşlanmayanlar için tercih edilebilecek güzel bir plajdır. Çakıl olarak başlayıp kum olarak devam eden bu mavilikte keyifle vakit geçirebilirsiniz. Antalya şehir merkezine 143 km uzaklıkta bulunan Taşdibi Plajı, Demre Antalya transfer ile 140 dakikada ulaşılabilmektedir.