Rezervasyonum

+90530 850 1052

Alanya Transfer

2400 Başlayan Fiyatlar

Havaların ısınmasıyla yaz planları yapılmaya başlandı. İnsanlar kalabalık şehirlerden hemen kurtulup ülkemizin en güzel bölgelerinden birine Akdeniz'e gitmek ister. Ülkemizin en güzel şehirlerinden Antalya ilk tercihler arasındadır. En sevilen ve en büyük ilçesi Alanya ise Antalya'ya 125 km uzaklıktadır. Alanya'dan ayrılmadan görmeniz gereken yerler, Antalya Alanya transfer ve uçakla gidecekseniz Antalya Havalimanı Alanya transfer gibi gerekli bütün bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz.

Antalya'nın Alanya İlçesinde Tarihi Gezilecek Yerler

Alanya hem deniziyle, sahiliyle hem de tarihi yerleriyle insanların göz bebeğidir. Bu şehre her sene yerli yabancı binlerce turist akın eder. Şehrin ismi Selçuklulardan geliyor, önce şehre Selçuklu hükümdarı I.Alaaddin Keykubat'ın ismiyle bağdaşan Alaiye koyulmuş daha sonra Cumhuriyet döneminde Alanya olmuş. 

 Tarihi yerlerden başlarsak ilk önce Alanya Kalesi gelir. Orta Çağ'dan bugüne kadar en iyi korunmuş yerlerdendir. Selçuklu hükümdarı I.Alaaddin Keykubat'ın yaptırdığı Kızıl Kule ismini kullanılan malzemelerden, kızıl taş ve tuğlalardan alıyor. Bu iki kale sahilin kenarında insanların gözlerini büyülüyor. Alara Han yine tarihi güzelliklerden biri, Alara Çay'ının yanında duruyor. 

 Alanya İlçesi'nin Doğal Güzelliklerini Görmeden Gitmeyin

 Alanya'dan 40 km uzaklıkta bulunan Sapadere Kanyon'u görsellii, müthiş manzarası yanında yazın sıcaktan bunalanlar içinde kaçış noktası oluyor. Sıcaktan kaçabilmeniz için bir diğer güzel mekan ise Dim Çayı, Alanya merkeze uzaklığı 15 km'dir. Çayın kenarında piknik alanları bulunmaktadır. Karstik bir yapısı bulunan Dim Mağarası gezilip görülmesi gereken yerlerden biridir. İlçeye en yakın olan diğer mağara ise Damlataş Mağarası yaz kış aynı sıcaklıkta bulunan astım hastalarının sık sık ziyaret ettiği mekandır. Muhteşem görüntüsünden dolayı turistlerinde tercihidir. 

 Antalya'dan Alanya'ya Ulaşım 

 Alanya'da havalimanı bulunduğu için direkt ulaşım da mümkün, uçaktan inip servise binerek Alanya transfer işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Özel tur paketlerini tercih ederseniz sizi havalimanından alıp kalacağınız otele ya da tesise getirirler. Aynı şekilde programınız sonlandığında Alanya Antalya havalimanı transfer hizmeti de pakete dahil olabiliyor. Kara yolunu tercih ederseniz kendi aracınızla Alanya Antalya transfer toplam 2 saat sürmektedir. Havalimanında inip sık sık kalkan otobüs seferleriyle de Alanya merkeze kolay ulaşabilirsiniz.